Hlavní menu

SCHMOLZ+BICKENBACH s.r.o.

Společnost SCHMOLZ+BICKENBACH s.r.o. se sídlem v Kladně a pobočkami v Hustopečích u Brna, v Moravském Písku a v Trenčianske Stankovce působí na trhu již od roku 1996. V průběhu několika let se podařilo vybudovat skladové a logistické kapacity s možností uskladnění až 8 000 tun tyčového hutního materiálu včetně automatizovaného regálového zakladače s kapacitou 3 000 tun ve více než 1 400 položkách, který slouží především pro zásobování "just in time" několika stovek zákazníků.

Současná klientela čítá více jak 2 500 odběratelů v širokém spektru strojírenství a zejména potom dodavatelů komponentů pro automobilový průmysl.
Počátkem roku 2003 došlo ke kapitálovému propojení skupiny G+S se společností Schmolz + Bickenbach KG se sídlem v Düsseldorfu, která kromě svých obchodních aktivit v oblasti prodeje hutních materiálů ve více jak 14 zemích Evropy vlastní kapitálové podíly švýcarského výrobce oceli SWISS STEEL s výrobou téměř 1 mil. tun oceli. SWISS STEEL produkuje široké spektrum ušlechtilých konstrukčních ocelí včetně světoznámé značky vysokopevnostní automatové oceli známé pod chráněným názvem ETG. Společnost SCHMOLZ+BICKENBACH s.r.o. je výhradním zástupcem této značky pro český a slovenský trh.

Další akvizici S + B představuje majetkové převzetí veškeré výroby nástrojových, rychlořezných, nerezových a speciálních ocelí od koncernu Thyssen Krupp v letech 2004 a 2005. Jedná se o výrobní závody v Siegenu a Hagenu pod názvem Edelstahlwerke Südwestfalen GmbH (EWS) a výrobního závodu ve Wittenu a Krefeldu pod názvem Edelstahl Witten – Krefeld GmbH (EWK), sjednoceny pod názvem DEUTSCHEN EDELSTAHLWERKE GmbH ,jejichž celková roční výrobní kapacita představuje dalších ca 1,2 mil. tun jakostních ocelí.
Skupina Schmolz + Bickenbach, ve které je společnost SCHMOLZ+BICKENBACH s.r.o. začleněna jako distributor pro český a slovenský trh se tak stává významným světovým hráčem s vlastní výrobní základnou - 2,5 mil. tun oceli, celkovým počtem zaměstnanců téměř 10.000 a ročním obratem převyšujícím částku 3 mld. eur.
 
© 2004-2019 SCHMOLZ+BICKENBACH s.r.o. pix Vytisknout stránku     Nahoru
SCHMOLZ+BICKENBACH  |  SCHMOLZ+BICKENBACH - Slovensko  ||  links  ||  webdesign